Dvanaesta sezona “Klizališta Leskovac” svečano je otvorena
Od
tv4s objavljen јануар 6, 2020
Dvanaesta sezona “Klizališta Leskovac” svečano je otvorena . Kako je tim povodom rekla gradska većnica Brankica Stamenković ovo klizalište je 2008. godine počelo sa radom zahvaljujući dr Goranu Cvetanoviću koji je razumeo potrebe mališana i koji je imao za cilj da im zimske dane učini lepšim.
Na platou etno kompleksa “Šop-Đokić”, na površini od oko 300 m2 formirana je ledena ploča kapaciteta 50-ak klizača. Radno vreme klizališta je od 10 do 22,15 h. Klizalište tokom dana radi kroz deset termina od po 60 minuta. Prvi termin je u 10 h, a poslednji (deseti) u 21,15 h. Cena termina sa iznajmljenim klizaljkama je 200, a sa sopstvenim klizaljkama 150 dinara.
Direktor Turističke organizacije Leskovac Nebojša Kocić je istakao da je ove godine preuređen prostor za pripremu klizača, kao i rikohvati na samom klizalištu.
U toku zimskog raspusta deca će imati mogućnost da koriste ovo klizalište, kao i bazen i Avantura park besplatno kazao je gradonačelnik dr Goran Cvetanović.
Svakog dana od 9,45 , kada počinje prodaja karata za klizalište , postoji mogućnost rezervacije bilo kog termina za taj dan.
Za sve one koji ne znaju da klizaju, organizovana je volontersko- instruktorska služba, koja je na klizalištu u svakom trenu.