Po preuzimanju odgovornosti 2012. godine osnovni cilj je bio da se Leskovac napravi dobrim mestom za život. Ono sa čim se 2012. godine aktuelna vlast suočila bio je dug prethodnika u visini od 2 milijarde dinara. Svi ovi dugovi su sada izmireni, tako da grad Leskovac redovno servisira svoje obaveze, a najveći dug sa kojim se suočio grad su bile neizmirene obaveze i dugovi Medicinske škole nastali još 2005. godine koji su otplaćeni u celini.
Ono što je najbitnije, kako je kazao gradonačelnik Goran Cvetanović je uređenje i asfaltiranje svih putnih pravaca prema susednim opštinama i to saobraćajnica prema Vlasotincu, Lebanu, Vučju, Bojniku i Bogojevcu.
Od istorijskog značaja u ovom periodu je završetak koridora 10 koji je označio i privredni razvoj čitave južne Srbije, a naročito Leskovca. Od kapitalnih projekata on je izdvojio ORIO program sa izgradnjom linije vode, linije mulja i početak izgradnje kanalizacione mreže za 16 naseljenih mesta u okviru najsavremenijeg Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.
U tom kontekstu Cvetanović je spomenuo da je 2012. po preuzimanju odgovornosti na evidenciji nezaposlenih bilo 22.820 lica, a da ih je sada 11.327. Privrednom napredku doprnieo je i BFC sertifikat sa ispunjenošću od 96,33 odsto što je otvorilo vrata stranim i domaćim investitorima.
Gradonačelnik Goran Cvetanović osvrnuo se i na ulaganja u zdravstvo, a posebno rekonstrukciju Opšte bolnice koja je u prvoj fazi koštala 5 miliona evra, a u drugoj 42 miliona dinara, plus dodatna sredstva za nabavku najsavremenijih dijagnostičkih aparata. On je naglasio da je u planu i adaptacija Dečijeg dispanzera, a da su renovirane i mnoge seoske ambulante.
U oblasti obrazovanja učinjeno je dosta na podizanju uslova za rad. On je to ilustrovao podatkom da je u ovom periodu samo za podizanje energetske efikasnosti škola preusmerena suma od 270 miliona dinara.
U oblasti sporta ulaganja su 175 miliona dinara, od nekadašnjih 400.000 dinara, a za oblast kulture 516 miliona za razliku od 2012. kada su ona iznosila samo 220 miliona dinara.
Cvetanović je istakao da se posebna pažnja usmerila u ovom periodu na oblast socijalne zaštite. U ovom razdoblju rekonstruisane su zgrada Centra za socijalni rad i Sigurna kuća sa pristupnim rampama za osobe sa invaliditetom. Broj korisnika socijalne pomoći je smanjen za njih 450, a posebna pažnja vodila se o socijalnom statusu penzionera kojima je u ovom periodu podeljeno ukupno 210.440 paketa sa osnovnim životnim namirnicama za šta je iz gradske kase izdvojeno 75 miliona dinara.
Najmlađi, kako je kazao Cvetanović su u ovom periodu dobili nove vrtiće, ali i mogućnost da osim pohađanja državnog pohađaju i 5 privatnih vrtića uz subvencije grada koje iznose 80 procenata.
Govoreći o prioritetima za naredni period on je spomenuo dalje uređenje gradskog jezgra i seoskih naselja po principu ravnomernosti i ravnopravnosti.
Na kraju svog izlaganja on se zahvalio timu koji je radio sa njim sve ove godine.