Nedelja istraživača u organizaciji Naučnog kluba Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju počeće 25.septembra, a biće završena u petak 28. septembra kada se obeležava Noć istraživača najavljeno je danas.
Evropska noć istraživača je manifestacija podržana od strane Evropske komisije u okviru Marija Sklodovska –Kiri akcije, koji predstavlj program Evropske Unije za jačanje evropske istraživačke karijere i obeležava se u dvadesetsedam zemalja uključujući i Srbiju.
Naučni klub će u petak 28. septembra 2018. godine u periodu od 17 časova do 22 časa u prostorijama Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju organizovati program za obeležavanje Noći istraživača.2018. godina je evropska godina kulturnog nasleđa pa su i aktivnosti u okviru manifestacije Noć istraživača na temu kulturnog i prirodnog nasleđa.
Pored aktivnosti koje će biti održane u petak 28. septembra predviđena je realizacija i uvodnih tribina, predavanja, radionica, izložbi u periodu od 25. do 28. septembra 2018. godine.
Evropska noć istraživača je događaj posvećen popularizaciji nauke i učenju kroz zabavu. U našem gradu se obeležava drugi put uz podršku Centra za promociju nauke.