Danas je održan još jedan plivački turnir “Leskovački Pobednik“ i to 12. po redu. Plivački klub “Leskovac“ ugostio je danas 227 takmičara iz cele Srbije, Bugarske i Makedonije.
Takmičenje u plivanju je, u ime gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića, otvorio je član Gradskog veća Stefan Kitanović.
On je istakao da grad Leskovac podržava kako organizaciju ovog mitinga, tako i dva plvačka kluba, ali i tokom godine nagrađuje najbolje plivače preko Fonda za mlade talente, dok su oni sa najboljim rezultatima i dobitnici prestižnih Oktobarskih nagrada grada Leskovca.Samo za plivačke kluboce „Leskovac“ i „Dubočica“ grad izdvaja 4 miliona dinara. Kitanović je podvukao da je za razvoj i zdravlje dece jedan od bitnih elemenata plivanje.
Prisutnima se obratio i Nikola Dimitrijević trener Plivačkog kluba „Leskovac“ i zahvalio se takmičarima koji su se okupili u velikom broju, ali i Gradu na podršci bez čije pomoći ne bi došlo do realizacije takmičenja „Leskovački pobednik“.
Ovaj plivački miting tradicionalno se održava kao sastavni deo obeležavanja Dana grada 11. oktobra.