Grad Leskovac je u proteklih devet godina obnovio sve škole, samo na teritoriji grada u energetsku sanaciju školskih objekata uloženo je 255 miliona dinara.
Kako je istakao gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović na širem gradskom području ulagalo se u školske objekte, ali i dvorišta škola, tako je ograđeno 12 školskih objekata za šta je uloženo 30 miliona dinara, a sanitarno higijenski uslovi omogućeni su u 19 objekata za šta je iz gradske kase bilo opredeljeno 21,5 miliona dinara.Da je lokalna samouprava posvećena obrazovanju potvrđuje i ćinjenica da je grad Leskovac u proteklih devet godina tri puta dobio Svetosavsku nagradu, podvukao je gradonačelnik Goran Cvetanović.On je dodao da su u ovom periodu nagradu dobili Predškolska ustanova „ukica Mitrović“, Dom učenika i on lično.
Angažovanje lokalne samouprave na polju obrazovanja i vaspitanja je i rešavanje nedovoljnog broja mesta u vrtićima inicijativom da se subvencioniše boravak u privatnim vrtićima sa 80 odsto, čime su izjednačeni uslovi sa boravkom u Predškolskoj ustanovi „Vukica Mitrović“. Za te namene opredeljena je suma od 15 miliona dinara, a očekuje se izgradnja novoh vrtića u naselju Stara stočna pijaca za šta će se opredeliti suma od 60 miliona dinara i obezbediti 80 mesta za mališane.
Kako je u svom ekspozeo juče kazao Cvetanović i u narednom periodu nastaviće se ulaganje u obrazovanje u cilju stvaranja uslova za bolje i kvalitetnije školovanje dece,