Republičko takmičenje iz Trgovinskog poslovanja sa praktičnom nastavom održava se u Srednjoj školi u Grdelici.
Kolektivu naše škole predstavlja izuzetnu čast da bude domaćin jednog ovakvog takmičenja. Posebno je zadovoljstvo što će se u našoj školi takmičiti deca iz cele Srbije, a jako sam ponosan i na činjenicu da su prvi put sa nama i takmičari sa Kosova, kazao je direktor Srednje škole u Grdelici Zvezdan Anđelković.
Ovom prilikom direktor Srednje škole u Grdelici Zvezdan Anđelković uručio zahvalnicu gradonačelnika Leskovca, dr Gorana Cvetanovića za uspešnu saradnju i izuzetan doprinos poboljšanju materijalno-tehničkih uslova za rad škole i podršku u realizaciji vaspitno-obrazovne delatnosti.
„Razvoj i budućnost jednog društva u najvećoj meri zavisi od nivoa obrazovanja i vaspitanja njegovih najmlađih stanovnika. Što je veća posvećenost razvoju prosvete, obrazovanja, same dece, dovodi do stvaranja neophodnih uslova za rad, a samim tim i do postizanja odličnih rezultata.Za naš Grad, slobodno, možemo reći da je riznica znanja. Mnoga deca, kako iz osnovnih, tako i iz srednjih škola, predstavljaju svoj grad na najbolji mogući način u našoj zemlji, ali i u regionu. Dokaz za to su mnogobrojne zahvalnice, priznanja, diplome i medalje. Lokalna samouprava nastoji da obezbedi odlične radne uslove svoj deci, a to postiže mnogobrojnim ulaganjima u obnovu školskog inventara, energetskih sanacija, toaleta, sportskih terena, fiskulturnih sala“, kazao je gradonačelnik.
Na takmičenju učestvuje 40 učenika iz 11 srednjih škola.
Komentari su zatvoreni.